Top użytkownicy

Logiczne gry komputerowe

Logiczne gry komputerowe

Gry komputerowe są tak bardzo popularne w dzisiejszych czasach że czasem po prostu zapominamy o rzeczywistości. Ale w tym artykule chciałbym raczej wspomnieć może o grach komputerowych z rodzaju gry logiczne które są jednym z najpopularniejszych gatunków gier.

Co niecodzienne, cieszą się zainteresowaniem także osób, które nie grywają w inne gry. Powodem jest fakt, że gry komputerowe ( logiczne )  po prawdzie są znacznie bardziej wiekowe od komputerów. Komputerowe gry logiczne są rozwinięciem wcześniej wymyślonych szarad, chociaż jak wszędzie znajdziesz wiele wyjątków. No ale kto by nie pograł właśnie w takie gry.

Do takich gier komputerowych z działu logiczne uważamy między innymi szachy czy też na przykład go. Są to gry wymagające myślenia a nie jak większość gier gdzie tylko raczej są to strzelanie i w ogóle nic się nie myśli tylko by pozabijać innych co powoduje że niestety większość woli te ale czy mają rację nad tym trzeba dobrze się zastanowić.

Komputerowe gry logiczne

Ostatni pisaliśmy o grach komputerowych z działów gier logicznych. za królową gier uznać można szachy a takżegry go. Są to dwa rodzaje gier komputerowych w których trzeba używać głównie umysłu a nie tylko strzelać. 

Wydawałoby się nieskomplikowane reguły, pozwalają na osiągnięcie niezliczonej liczby kombinacji. Pewnie dlatego szachami przeżywamy fascynację już kilka tysięcy lat. W szachy być może grano już około 6000 lat przed naszą erą w Mezopotamii. Warianty elektroniczne królowej gier są niemal tak stare jak komputery. Teraz człowiek nie ma już większych szans w rozgrywce z maszyną.

Do czasów sławnych walk Kasparowa z komputerem Deep Blue wyprodukowanym przez IBM, nie było to takie pewne. Dzisiaj komputer domowy ma dużo potężniejszą moc obliczeniową niż superkomputer w tamtym okresie. Gra na 64 polach ciągle fascynuje i nadal może świetnie nauczać strategii i logicznego myślenia.

---- Więcej artykułów:
a) Nowe gry komputerowe
b) Popularne gry
c) wszystkie artykuły

Darmowe gry online na mygramy.pl

Zobacz ciekawe artykuły na temat gier, kliknij i przeczytaj: Fajne gry, Gry komputerowe, Gry na przerwie, wszystkie artykuły. Sprawdź również gry do pobrania!